Eggersmann Recycling Technology

Biogaz - lepsza alternatywa

Instalacje do produkcji biogazu BEKON oferują możliwość nowoczesnego i efektywnego pozyskiwania biogazu dzięki korzystaniu z technologii suchej fermentacji.

W suchej fermentacji BEKON przez przefermentowanie stałych substratów (np. bioodpady, odpady ogrodowe, frakcje organiczne z sortowania odpadów, stały nawóz bydlęcy i inne odpady organiczne, które można układać w pryzmy) osiągana jest wysoka i niezmienna produkcja biogazu. Przy niewielkim zapotrzebowaniu energetycznym osiągana jest przy tym maksymalna produkcja gazu o wysokiej zawartości metanu. Pozostałości z fermentacji są kompostowane i następnie zużywane w rolnictwie lub ogrodnictwie. Dzięki temu cykl obiegu substancji odżywczych jest zamknięty w przeciwieństwie do spalania lub magazynowania na kładowiskach.

Zalety

  • Wysoka produkcja biogazu
  • Suche odpady pofermentacyjne
  • Niewielkie zapotrzebowanie energetyczne
  • Maksymalna dyspozycyjność urządzeń
  • Wysoki poziom automatyzacji
  • Niewielkie koszty inwestycyjne
  • Krótki czas budowy

Wydajna praca

  • Najwyższa jakość
  • Minimalna podatność na usterki
  • Ciągła produkcja biogazu
  • Wysoka opłacalność
  • Łatwa eksploatacja
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa
  • Możliwe instalacje od 3.000 do > 150.000 ton rocznie
  • Odpady pofermentacyjne dobrze nadają się do kompostowania
  • Bez odwadniania wirówkami

Fermentacja sucha BEKON o sprawdzonej konstrukcji

Fermentacja sucha jest to proces bezpieczny i stabilny biologicznie. Instalacje BEKON są znane ze szczególnie dużej efektywności ekonomicznej oraz wytrzymałości eksploatacyjnej. Wieloletnie doświadczenia i stały rozwój technologii przekonują klientów na całym świecie do jakości rozwiązań, które są wykorzystywane zarówno przy rozbudowie instalacji kompostowania jak i w nowych inwestycjach. Liczne krajowe i międzynarodowe referencje oraz zadowolenie klientów potwierdzają sukces technologii BEKON.

Rozwiązania dostosowane do potrzeb dzięki dodatkowym opcjom

Każdy projekt jest rozwiązaniem indywidualnym. Przez rozbudowę standardowej techniki o skuteczne w działaniu opcje tworzymy w sposób opłacalny ekonomicznie rozwiązania indywidualnie dostosowane do potrzeb. I to bez konieczności wynajdywania koła za każdym razem na nowo. Zalety standaryzacji są dzięki temu zachowane także w przypadku indywidualnie dopasowanych rozwiązań.

Planujesz modernizację zakładu przetwarzania odpadów biologicznych?

Skontaktuj się z nami teraz, chętnie Ci doradzimy! Niezależnie od tego, czy chodzi o nową budowę, optymalizację procesów czy modernizację zakładu - jesteśmy Twoim kompetentnym partnerem!

Kontakt ze sprzedażą

Przygotowanie

Metoda BEKON jest tak solidna, że przygotowanie wsadu nie jest konieczne. Celem zwiększenia przepustowości i uzysku biogazu, można, w zależności od odpadów, zastosować przesiewanie wstępne (80-100 mm), rozdrabniacz lub rozrywarkę do worków. Zbędne jest rozdrabnianie do małych frakcji i dodawanie płynów, ponieważ substrat nie musi być doprowadzony do stanu pozwalającego na jego przepompowanie.

Rozruch

Napełnianie tunelu fermentora odbywa się po prostu przy pomocy ładowarki. Proces rozpoczyna się albo przez inokulację odpadami pofermentacyjnymi albo przez aerobowe podgrzewanie własne (podłoga napowietrzająca), a następnie wzmożoną perkolację przy pomocy anaerobowej wody procesowej (perkolatu). Optymalna temperatura procesu (mezofilny lub termofilny) jest osiągana przez duże powierzchnie kontaktowe ogrzewania podłogowego i ściennego i umożliwia maksymalny stopień rozkładu.

Fermentacja

Intensywna inokulacja odpadami pofermentacyjnymi i/lub perkolatem powoduje szybki start rozkładu anaerobowego i tym samym wysoki uzysk biogazu. Mieszanina gazów uzyskiwana w trakcie wczesnej fazy fermentacji może być już oddawana do zbiornika gazu, ponieważ wszystkie fermentory pracują metodą załadunku wsadu ze wzajemnym przesunięciem czasowym. Duży zbiornik biogazu niweluje nieciągłość produkcji biogazu przez poszczególne fermentory. Anaerobowy proces wiąże się z wysoką zawartością wilgoci w substracie oraz z intensywną wymianą produktów przemiany materii w obrębie komponentów instalacji.

W tym celu perkolat jest przez specjalny system dysz rozpylany równomiernie nad substratem. Efektywne odprowadzanie perkolatu zapewniane jest przez spadek posadzki w fermentorach, kanały odpływowe oraz blachy perforowane zainstalowane przed ścianami wewnętrznymi fermentora. Perkolat jest zbierany w zbiorniku perkolatu (także ogrzewany) i z niego rozprowadzany i rozpylany nad substratem w fermentorze.

Odprowadzanie

Po upływie trzech do czterech tygodni produkcja biogazu w fermentorze ustaje. W tym momencie fermentacja jest przerywana przez zakończenie perkolacji i przez napowietrzenie fermentującego materiału lub alternatywnie przez zobojętnienie fermentora spalinami generatora. Powietrze odlotowe aż do osiągnięcia określonej zawartości progowej metanu jest najpierw doprowadzane do zbiornika gazu i następnie poddawane spalaniu jako gaz niskokaloryczny. Następnie odpady pofermentacyjne są usuwane z tuneli fermentora przy pomocy ładowarki. Jako produkt uzyskuje się dobrze odwodnione odpady pofermentacyjne o konsystencji pozwalającej na składowanie w pryzmach, kondycjonowane w procesie kompostowania i przetwarzane na kompost gotowy do obrotu handlowego.

BEKON MINI – kompaktowa instalacja do suchej fermentacji

Dzięki BEKON MINI, kompaktowej instalacji do suchej fermentacji bioodpadów, firma Eggersmann posiada w swojej ofercie odpowiednie rozwiązania również dla instalacji o niewielkich rocznych przepustowościach (ok. 3.000 do 10.000 ton rocznie). 

Zalety:

  • Sucha fermentacja na małej przestrzeni
  • Niewielkie koszty inwestycyjne i eksploatacyjne
  • Do zastosowania również przy niewielkich ilościach wsadu
  • Efektywne, zdecentralizowane wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej

Referencje

Na całym świecie działa już w sumie ponad 60 zakładów wykorzystujących technologię BEKON.

Zakład fermentacyjny Galmiz

Zakład mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów Poznań

Instalacja do fermentacji bioodpadów Dessau-Roßlau

Szukacie Państwo alternatywy dla kompostowania, składowania lub spalania bioodpadów?

Skontaktujcie się z nami już dziś i dowiedzcie się więcej o tanim i przyjaznym dla środowiska wytwarzaniu energii w procesie BEKON!

Kontakt ze sprzedażą

Pliki do pobrania

Technologia BEKON

Pozyskiwanie energii z biomasy.

Formularz kontaktowy

Osoba kontaktowa

Skontaktuj się z nami! Chętnie doradzimy.

Dr. Rolf Liebeneiner

Kierownik sprzedaży
Biologiczne przetwarzanie odpadów
Zakłady recyklingu

Fon +49 89 9077959-45

zauberei(at)f-e.de